101 Satış Niteliklendirme Sorusu

Her mükemmel satış, birtakım soruları cevaplamakla başlar – ve bu sorular, satın alma yolculuğunun tüm adımlarında, adayların kurumunuz için doğru olup olmadıklarını anlamak (niteliklendirme) için esastır.

İsim ve şehir gibi temel bilgilerden BANT (budget/bütçe, need/ihtiyaç, authority/yetki ve timeline/zaman çizelgesi) esinli niteliklendirme sorularına, satış kapatma ve üst satış sorularına kadar, satış süreci boyunca bir adayın satışa hazır olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacak 101 soruyu aşağıda bulabilirsiniz.

Our predictions span the globe. Explore resources tailored to North America, Europe, and Asia and discover what's coming in 2022.

101-Satış-Niteliklendirme-Sorusu-kapak-mockup

BANT Soruları

Bütçe, Yetki, İhtiyaç ve Zaman Çizelgesi Bütçe Soruları Yetki Soruları Satış niteliklendirmesinde BANT çerçevesi, bir satış temsilcisinin bir satış fırsatıyla iletişiminde ele alması gereken dört ana alanı içine alır. Bu sorular ilk keşif telefonunuzda sorulmalı ve potansiyel alıcıyla müzakerelerinizin standartlarını belirlemelidir.

BANT sorularını ve satın alma döngüsünün farklı aşamalarında, temel bilgi sağlamaktan mevcut müşterilere ilave bir satış yapmaya kadar her durumda kullanacağınız 101 satış sorusunu bu rehberde bulabilirsiniz.